Pasování prvňáčků na čtenáře
Ve čtvrtek 11. června 2026 bylo v naší knihovně pasováno 16 letošních prvňáčků na čtenáře. Děti absolvovaly hodinový pohádkový program s paní knihovnicí. Během pohádkového čtení si paní knihovnice děti vyzkoušela a konstatovala, že společně s paní učitelkou udělaly velký kus práce a stali se z nich úspěšní čtenáři.
Proto mohli být všichni bez rozdílu, před zraky svých rodičů a také paní třídní učitelky, pasováni na opravdové čtenáře. Společně složili "Slib rytíře řádu čtenářského" a poté již jeden za druhým poklekávali před "pohádkovou královnou" paní starostkou Miroslavou Zoubkovou , která je do rytířského řádu symbolicky přivedla.
Za svoji snahu byly děti odměněny knihou Ivony Březinové "Teta to zase plete" z edice První čtení nakladatelství Albatros, čtenářským diplomem a čtenářským průkazem do naší knihovny. Těšíme se, že se s novými čtenáři budeme v naší knihovně často potkávat a že je láska ke knihám a čtení jen tak neopustí.
Mgr. Michaela Burkoňová, knihovnice
Počteníčko s Pohádkovou Maruškou
V úterý 2. června uspořádala knihovna spolu s RC Ferda již druhé Počteníčko, věnované Mezinárodnímu dni dětí.
Četlo se pro děti předškolního věku z knihy "Copak potřebuješ, robůtku?" polkého autora Przemysla Wechterowitze.
Děti spolu se zvířátky pomohly robůtkovi najít ztracený šroubek a poté si každý robůtka během tvořivé dílničky vyrobil.
Počasí nám přálo a přímo vybízelo ke čtení venku v parku, což si všichni malí i velcí náležitě užili.
Mgr. Michaela Burkoňová, knihovnice