Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve čtvrtek 11. června 2026 bylo v naší knihovně pasováno 16 letošních prvňáčků na čtenáře. Děti absolvovaly hodinový pohádkový program s paní knihovnicí. Během pohádkového čtení si paní knihovnice děti vyzkoušela a konstatovala, že společně s paní učitelkou udělaly velký kus práce a stali se z nich úspěšní čtenáři.

Proto mohli být všichni bez rozdílu, před zraky svých rodičů a také paní třídní učitelky, pasováni na opravdové čtenáře. Společně složili "Slib rytíře řádu čtenářského" a poté již jeden za druhým poklekávali před "pohádkovou královnou" paní starostkou Miroslavou Zoubkovou , která je do rytířského řádu symbolicky přivedla.

 Za svoji snahu byly děti odměněny knihou Ivony Březinové "Teta to zase plete" z edice První čtení nakladatelství Albatros, čtenářským diplomem a čtenářským průkazem do naší knihovny. Těšíme se, že se s novými čtenáři budeme v naší knihovně často potkávat a že je láska ke knihám a čtení jen tak neopustí.

Mgr. Michaela Burkoňová, knihovnice

 

Počteníčko s Pohádkovou Maruškou

V úterý 2. června uspořádala knihovna spolu s RC Ferda již druhé Počteníčko, věnované Mezinárodnímu dni dětí.

Četlo se pro děti předškolního věku z knihy "Copak potřebuješ, robůtku?" polkého autora Przemysla Wechterowitze.

Děti spolu se zvířátky pomohly robůtkovi najít ztracený šroubek a poté si každý robůtka během tvořivé dílničky vyrobil.

Počasí nám přálo a přímo vybízelo ke čtení venku v parku, což si všichni malí i velcí náležitě užili.

Mgr. Michaela Burkoňová, knihovnice

 

 

 

 

 

  

Pasování prvňáčků a Počteníčko pro nejmenší